Розробка Антикорупційної програми підприємства
Аудиторська фірма «МК Аудит» пропонує послуги з розробки антикорупційної програми підприємства, антикорупційний аудит.
Антикорупційна програма
Антикорупційна програма, завдяки якій почнеться боротьба з корупцією на будь-якому з рівнів влади, вступила в силу. 25.11.2014 було прийнято Закон України «Про запобігання корупції». З моменту його прийняття підприємства України зобов’язані мати в наявності свою антикорупційну програму.
Антикорупційна програма являє собою комплекс процедур, правил і стандартів, завдяки яким можна виявити, протидіяти і викорінити корупцію в діяльності юридичних осіб.
У яких юридичних осіб в обов’язковому порядку мають бути присутніми антикорупційна програма?
1) Казенні, державні та комунальні підприємства, а також господарські товариства, де комунальна або державна частка перевищує 50%, чисельність співробітників за фінансовий рік – 50 осіб, а валовий дохід – 70 млн грн.
2) Юридичні особи, які є учасниками закупівель, відповідно до Закону України «Про здійснення державних закупівель» та попередньої кваліфікації.
Антикорупційну програму можна затвердити тільки після обговорення її з співробітниками юридичної особи. Її текст повинен бути у відкритому доступі, щоб кожен юридичний співробітник в будь-який момент міг ним скористатися. Критерієм успішності програми буде оцінка прогресу. Антикорупційна програма допоможе домогтися стрімкого успіху в діяльності і налагодженої структури закону. Положення програми повинні бути включені в трудові договори, правила внутрішнього розпорядку юр.лица і в договори, які укладаються юридичними особами.
Антикорупційна програма, відповідно до закону «Про запобігання корупції», рекомендує наявність наступного:
1) процедуру захисту співробітників, інформування уповноваженої особи про те, що виникли певні труднощі та розбіжності у працівників, викликавши уявний, реальний або потенційний конфлікт, врегулювання конфлікту;
2)дотримання норм професійної етикету;
3) наявність області застосування і кола осіб, на яких може поширюватися положення закону;
4) великий перелік, а також описи всіх антикорупційних заходів, процедур, стандартів і порядок їх застосування;
5) наявність прав і обов’язків співробітників і засновників юридичної особи у зв’язку з протидією корупційної діяльності юридичних осіб;
6) наявність прав і обов’язків Уповноваженого посадової особи, яка відповідає за припинення корупції та його підлеглих;
7) порядок звіту Уповноваженої особи перед засновником і порядок здійснення обов’язкового нагляду та моніторингу за дотриманням усіх правил антикорупційної програми юридичною особою, оцінка результатів;
8) наявність умов конфіденційності при виявленні співробітником фактів корупційного злочину і про інформування Уповноваженого особи;
консультації Уповноваженою особою співробітників касаемо використання антикорупційних процедур і стандартів;
9) підвищення кваліфікації у співробітників в сфері протидії та запобігання корупції;
застосування відповідних заходів відповідальності до співробітників, які порушили положення антикорупційної програми;
10) інформування державних органів і проведення розслідувань при виявленні фактів корупційних правопорушень;
11) внесення змін у антикорупційну програму.
Формальний підхід до антикорупційної програми гарантує її провал і бездіяльність, так як вона повинна бути пов’язана з діяльністю підприємств та юридичних осіб підприємств. Щоб скласти якісну антикорупційну програму, звертайтеся до нас, і діяльність вашого підприємства буде в рамках закону.
ЗАМОВИТИ АНТИКОРУПЦІЙНУ ПРОГРАММУ ПІДПРИЄМСТВА
- Зателефонуйте за телефонами +38 (050) 671-55-67
- Надішліть листа на е-mail: info@audit-mk.com.ua
- Оформіть заявку на сайті