freeones board
Адреса: м. Київ, вул. Тарасівська, 30
тел.: +38 (050) 671-55-67

watchers web

Юридичний супровід покупки бізнесу

МК “Аудит” надає юридичний супровід покупки бізнесу

Купівля бізнесу без ретельної перевірки призводить до збитків і розчарування нового власника.

Згідно з даними наших досліджень, майже 70% тих, хто зважився на покупку бізнесу, ґрунтуючись на своїх емоціях або інтуїції, незабаром просто розчарувалися у своєму придбанні. Такі покупці часто заявляють, що ні в якому разі не купили б знову той чи інший бізнес так відразу, не витративши тим самим час на його пошуки і гроші на ретельну перевірку.

Покупка готового бізнесу або його продаж, є одними з найскладніших ділових операцій. При проведенні операції з купівлі-продажу готового бізнесу потрібно враховувати, як економічні, бухгалтерські, юридичні або податкові аспекти, і особливу увагу приділяти соціальним і психологічним аспектам. Навіть саме незначне на перший погляд упущення може не тільки серйозно підірвати бізнес, а й навіть зруйнувати як діяльність придбаного бізнесу, так і діяльність компанії-набувача. Єдиним виходом у такій ситуації може стати купівля бізнесу після ретельної аудиторської та юридичної перевірки.

ПРИКЛАДИ З НАШОЇ ПРАКТИКИ:

Приклад 1.

Після проведення нашою компанією перевірки роздрібної компанії, яку наші іноземні клієнти купували, був виявлений факт, що один із засновників таємним чином оформив продавану компанію в якості поручителя на свій особистий кредит в 1 млн. Доларів США на десять років під 22% річних. У підсумку іноземний покупець відразу ж відмовився від вчинення угоди і не втратив гроші.

Приклад 2.

Покупка 50% частки в крупному експортно-імпортному бізнесі. Після того, як була проведена перевірка даної експортно-імпортної компанії, що включає оцінку бізнесу, податковий аудит, фінансовий аналіз, були виявлені ризики в розмірі 3 млн. Євро, а вартість самої компанії становила мінус 22 млн. Грн. В першу чергу, це пов’язано з веденням неефективного менеджменту, великими кредитами, а також з шахрайськими діями посадових осіб продаваної компанії. За підсумками аналізу іноземний покупець запропонував продавцям всього лише викупити його частку в розмірі 50% і після цього повністю вийшов з бізнесу.

Приклад 3.

Купівля деревообробного комплексу. Після того, як нами була проведена Due Dilligence (передпродажна перевірка) даного комплексу, виявилося, що продавці просто ввели в оману своїх покупців з приводу права власності на земельну ділянку, який розташовувався під заводом. Після перевірки було з’ясувалося, що насправді продаваний ділянку узятий в оренду, термін якої вже прострочений, а не перебуває у власності. Крім цього продавцем були зіпсовані відносини з місцевою владою, через що і була відмова від продовження оренди. В результаті покупець вирішив відмовитися від угоди.

Приклад 4.

Покупка компанії з продажу імпортної сільгосптехніки. В рамках передпродажної перевірки була проведена раптова інвентаризація основних засобів компанії. Результати показали, що нібито знаходяться на балансі два дорогих об’єкту вже давно продані, а частина автомобілів вже майже продана за оформленими генеральними дорученнями. Покупець також відмовився від здійснення угоди.

При цьому, завдяки аналізу успіху і зростання найбільших міжнародних компаній можна отримати однозначний висновок, що їх успіх, ріст і капіталізація була результатом успішних покупок готового бізнесу.

У всіх випадках покупки бізнесу податковий аудит та інші перевірки проводилися силами аудиторів компаній покупців.

Для того, щоб покупка бізнесу принесла в підсумку очікувані результати, необхідно провести наступні дії:

 1. перевірку репутації продавця,
 2. проведення податкового та юридичного аудиту,
 3. проведення фактичної інвентаризації майна компанії,
 4. визначення всіх зобов’язань і наявності можливих претензій, позовів до компанії продавцеві, судів після здійснення покупки,
 5. складання проекту договору купівлі-продажу,
 6. продумування процесу покупки готового бізнесу по всіх етапах процедури,
 7. оцінювання вартості бізнесу та встановлення процесу відходу власників компанії від управління.

Крім цього враховуються та інші результати перевірок для здійснення угоди, які в майбутньому можуть вплинути на ведення і розвиток купленого готового бізнесу.

Витрати, які супроводжують кожну передпродажну перевірку компанії, набагато нижче тих втрат, які можуть понести покупці після придбання неперевіреного бізнесу. Маючи на руках результати перевірки та звіт про проведення податкового аудиту, можна знизити майже на 50% вартість компанії в процесі торгу, спираючись на всі пункти звіту.

Замовити перевірку готового бізнесу

 1. Зателефонуйте за телефоном +38 (050) 671-55-67
 2. Надішліть листа на е-mail:  info@audit-mk.com.ua
 3. Оформіть  заявку на сайті
  knopka-zakazat-uslugu

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

official site www.damplips.cc angry orchard.
Contact Form Powered By : XYZScripts.com
Связаться с нами
sms
phone
email
viber