freeones board
Адрес: г. Киев, ул. Тарасовская, 30
тел.: +38 (050) 671-55-67

watchers web

Важливі деталі Закону України «Про запобігання корупції»

Дія Закону від 14.10.2014 р. № 1700-VII поширюється на широке коло суб’єктів  від держслужбовців  до осіб що надають публічні послуги (нотаріуси, аудитори, оцінювачі, а також експерти, члени трудового арбітражу,  незалежні посередники, арбітражні керуючі, третейські судді під час виконання ними цих функцій, та інші особи, визначені законом).

Формування та реалізацію державної антикорупційної політики буде проводити Національне агентство з питань запобігання корупції (далі — Національне агентство).

Національне агентство відповідальне та підконтрольне  Верховній Раді, підзвітне — Кабінету Міністрів України. Воно  буде  коллегіальним органом,  в його склад буде входити п’ять членів.  На посаду Члени Національного агентства призначаються КМУ строком на чотири роки на конкурсні основі . Одна й та ж  особа не може обіймати цю посаду два строки підряд. Організацію та проведення конкурсу здійснює Конкурсна комісія.

Голову Національного агентства будуть вибирати з числа членів строком на два роки. Одна й та сама особа не може обіймати цю посаду два строки підряд. Голова Національного агентства організовує його роботу, координує роботу членів та представляє інтереси  агентства  у інших організаціях та установах.

Втручання будь-яких органів в.т.ч (державних), юридичних або фізичних осіб в діяльність Національного агентства  забороняється.

Основні повноваження Національного агентства

Національне агентство буде проводити аналіз стану протидії  та запобігання  корупції  — робити аналіз загального стану корупції, також, буде розробляти проекти  Антикорупційної стратегії здійснюватиме моніторинг та оцінку ефективності. До складу повноважень буде входити формування та реалізація антикорупційної політики, розроблення проектів нормативно-правових актів з цих питань, кординація та контроль їх виконання, надаватиме  роз’ясненя, методичну та консультаційну допомогу з питань застосування актів законодавства  та  питань етичної поведінки.  Буде здійснювати перевірку декларацій та оприлюднення декларацій осіб що уповноважені виконувати функції держави або  місцевого самоврядування, вести реєстр таких декларацій, а також реєстр осіб що вчинили корупційні чи пов’язані з корупційними правопорушення.

 Загальні положення що відносяться до юридичних осіб

Даний закон встановлює ряд вимог  що повинні виконуватись працівниками юридичної особі в сфері протидії корупції. Так, згідно  до закону юридичні особи забезпечують прийняття необхідних і обгрунтованих заходів для протидії корупції. Для виявлення, усунення  та запобігання корупційних ризиків можуть залучатися незалежні експерти.

Юридичні особи мають затвердити антикорупційну програму що буде знаходитись у відкритому доступі для працівників, також, положення даної програми має бути включене до правил внутрішнього розпорядку та договорів працівників такої юридичної особи. Обовязковість затвердення антикорупційної програми є для наступних підприємств: комунальних, державних,  господарських товариств (тільки ті які підпадають під п.2 ст. 62 цього закону)

….2. В обов’язковому порядку антикорупційна програма затверджується керівниками:

1) державних, комунальних підприємств, господарських товариств (у яких державна або комунальна частка перевищує 50 відсотків), де середньооблікова чисельність працюючих за звітний (фінансовий) рік перевищує п’ятдесят осіб, а обсяг валового доходу від реалізації продукції (робіт, послуг) за цей період перевищує сімдесят мільйонів гривень;

2) юридичних осіб, які є учасниками попередньої кваліфікації, учасниками процедури закупівлі відповідно до Закону України «Про здійснення державних закупівель».

3. Антикорупційна програма затверджується після її обговорення з працівниками юридичної особи. Текст антикорупційної програми повинен перебувати у постійному відкритому доступі для працівників юридичної особи.

4. Положення антикорупційної програми включаються до трудових договорів, правил внутрішнього розпорядку юридичної особи, а також можуть включатися до договорів, які укладаються юридичною особою…..

та юридичних осіб, які є учасниками попередньої кваліфікації, учасниками процедури закупівлі відповідно до Закону України «Про здійснення державних закупівель»

Окремо  потрібно звернути  увагу на уповноважену особу яка має призначатись керівником або засновником (учасником) юридичної особи відповідно до трудового законодавства і в порядку, передбаченому антикорупційною програмою. Фахівці які молодше 30 років та ті, що не мають юридичної чи економічної освіти, не можуть зайняти дану посаду. У разі звільнення уповноваженої особи компанія має впродовж двох робочих днів повідомити компентентний орган і негайно подати на посаду іншу кандидатуру.

У випадку недотримання зазначених вимог закону, пропозиція учасника  конкурсних торгів може бути відхилена — для цього вносять відповідні зміни в закон про держакупівлі. До того ж, з вступом закону в силу, збільшується ризик притягнення юридичної особи до кримінальної відповідальності з наступним накладанням істотних штрафів.

Підготовлено Бухгалтер -ревізор АФ «МК Аудит» Алла Бондар

Насколько публикация полезна?

Нажмите на звезду, чтобы оценить!

Средняя оценка 0 / 5. Количество оценок: 0

Оценок пока нет. Поставьте оценку первым.

official site www.damplips.cc angry orchard.
Contact Form Powered By : XYZScripts.com
Связаться с нами
sms
phone
email
viber