freeones board
Адрес: г. Киев, ул. Тарасовская, 30
тел.: +38 (050) 671-55-67

watchers web

Що нового треба знати платникам ПДВ із 1 липня 2015

Що нового треба знати платникам ПДВ із 1 липня

Із 1 липня 2015 року набере чинності чергова порція ПДВшних нововведень.
Електронне адміністрування ПДВ
Із 1 липня 2015 року платники ПДВ матимуть право реєструвати в ЄРПН податкові накладні/розрахунки коригування на суму податку, обчислену за формулою згідно з п. 2001.3 ПКУ (далі — реєстраційна сума):
ΣНакл = ΣНаклОтр + ΣМитн + ΣПопРах — ΣНаклВид — ΣВідшкод — ΣПеревищ.
Тобто якщо реєстраційна сума виявиться меншою, аніж сума ПДВ у податковій накладній, то платник податку муситиме поповнити електронний ПДВ-рахунок, аби зареєструвати цю накладну.
Водночас необхідно пам’ятати, що реєстраційна сума буде автоматично збільшена на суму середньомісячного розміру сум ПДВ, задекларованих платником до сплати до бюджету й погашених за останніх 12 звітних (податкових) місяців/4 квартали.
Зазначена сума збільшення щокварталу підлягає автоматичному перерахунку з урахуванням показника середньомісячного розміру сум податку, задекларованих платником до сплати до бюджету й погашених за останніх 12 звітних (податкових) місяців/4 квартали, станом на дату такого перерахунку. Цей перерахунок здійснюється шляхом віднімання суми попереднього збільшення та додавання суми збільшення згідно з поточним перерахунком (п. 34 підрозділу 2 р. XX ПКУ).

Переплата з ПДВ
Суми помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань із ПДВ станом на 1 липня 2015 року також автоматично збільшують реєстраційну суму.
При цьому на суму такого збільшення:
зменшується сума, задекларована до сплати до бюджету звітного періоду, чи збільшується сума від’ємного значення, задекларована у звітному періоді;
помилково та/або надміру сплачені грошові зобов’язання з ПДВ вважаються погашеними (п. 34 підрозділу 2 р. XX ПКУ).

Податковий кредит
Із 1 липня призупиняє дію п. 198.4 ПКУ, коректив зазнають п. 198.3 та п. 199.1 ПКУ, з’являться нові правила. До податкового кредиту включатимуться всі податкові накладні, зареєстровані в ЄРПН, незалежно від напряму використання придбаних товарів/послуг.
При цьому надалі події розгортатимуться в такий спосіб.
У разі якщо придбані та/або виготовлені товари/послуги, необоротні активи частково використовуються в оподатковуваних операціях, а частково — ні, платник ПДВ зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання виходячи із бази оподаткування згідно з п. 189.1 ПКУ та скласти й зареєструвати податкові накладні в ЄРПН на частку сплаченого (нарахованого) податку під час їх придбання чи виготовлення, яка відповідає частці використання таких товарів/послуг, необоротних активів у неоподатковуваних операціях (п. 199.1 ПКУ).
Окрім того, за приписами п.  198.5 ПКУ, платник податку змушений буде нарахувати податкові зобов’язання, виходячи із бази оподаткування, визначеної відповідно до п. 189.1 ПКУ, скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду й зареєструвати в ЄРПН у відведені строки податкові накладні за тими товарами/послугами, необоротними активами, під час придбання або виготовлення яких суми податку були включені до складу податкового кредиту, у разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи призначаються для їх використання/починають використовуватися:
а) в операціях, що не є об’єктом оподаткування (окрім випадків, передбачених пп. 196.1.7 ПКУ);
б) в операціях, звільнених від оподаткування (за винятком операцій, передбачених пп. 197.1.28 ПКУ);
в)  в операціях, що здійснюються платником податку в межах балансу платника податку, у тому числі передання для невиробничого використання, переведення виробничих необоротних активів до складу невиробничих необоротних активів;
г) в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку.
За умови, якщо такі товари/послуги, необоротні активи надалі починають використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності, у тому числі в разі переведення невиробничих необоротних активів до складу виробничих необоротних активів, платник податку зможе зменшити суму податкових зобов’язань, що були нараховані відповідно до цього пункту, на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, зареєстрованого в ЄРПН (а не як раніше — бухгалтерської довідки).
Із метою застосування цього пункту податкові зобов’язання визначають за товарами/послугами, необоротними активами:
1) придбаними для використання в неоподатковуваних операціях, — на дату їх придбання;
2) придбаними для використання в оподатковуваних операціях, які починають використовуватися в неоподатковуваних операціях, — на дату початку їх фактичного використання, визначену в первинних документах, складених відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні».
Перехідні моменти формування податкового кредиту
Платник податку зможе включити на підставі бухгалтерської довідки до податкового кредиту виходячи з бази оподаткування згідно з п. 189.1 ПКУ, суми податку, сплачені (нараховані) у вартості товарів/послуг, необоротних активів:
1) придбаних до 01.07.2015 р., що не були включені до складу податкового кредиту до 1 липня 2015 року в разі придбання чи виготовлення таких товарів/послуг, необоротних активів,
та/або
2) із яких до 01.07.2015 р. були визначені податкові зобов’язання відповідно до п. 198.5 ПКУ в редакції, що діяла до 31 січня 2015 року, у разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи починають використовуватися після 1 липня 2015 року повністю або частково в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності, у тому числі переведення невиробничих необоротних активів до складу виробничих необоротних активів.
Із метою застосування цього пункту податковий кредит визначатимуть на дату початку фактичного використання товарів/послуг, необоротних активів, визначену в первинних документах, складених згідно із Законом України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» (п. 36 підрозділу 2 р. XX ПКУ).

Бюджетне відшкодування
Контролерам забороняють здійснювати документальні позапланові виїзні перевірки стосовно достовірності сум бюджетного відшкодування з ПДВ, заявлених платниками у звітних періодах, що настають після 1 липня 2015 року (п. 37 підрозділу 2 р. XX ПКУ).
Штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних
Із липня розпочинає діяти 10%-вий штраф за порушення строків реєстрації в ЄРПН податкових накладних/розрахунків коригування на строк до 15 календарних днів  (п. 1201.1, п. 35 підрозділу 2 р. XX ПКУ). Тобто аби уникнути санкцій за ст. 1201 ПКУ, реєстрація податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН повинна відбуватися не пізніше 15 календарних днів, наступних за датою їх складання.

по материалам интерактивная бухгалтерия
http://www.interbuh.com.ua

Насколько публикация полезна?

Нажмите на звезду, чтобы оценить!

Средняя оценка 0 / 5. Количество оценок: 0

Оценок пока нет. Поставьте оценку первым.

official site www.damplips.cc angry orchard.
Contact Form Powered By : XYZScripts.com
Связаться с нами
sms
phone
email
viber