freeones board

watchers web

штрафи за нереєстрацію ПН, складених за операціями, що звільняються від оподаткування

З якого періоду діють штрафи за нереєстрацію ПН, складених за операціями, що звільняються від оподаткування

Законом України від 16.01.2020 р. № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (норма набрала чинності 23.05.2020 р.) встановлено штрафні санкції в розмірі 2% обсягу постачання (без ПДВ), але не більше 1020 грн., у разі порушення платниками ПДВ граничного строку реєстрації в ЄРПН податкової накладної/розрахунку коригування, складених на операції з постачання, що звільняються від оподаткування ПДВ та податкової накладної/розрахунку коригування, складених на операції, що оподатковуються за нульовою ставкою.
Крім того, у разі порушення граничного строку реєстрації:
— ПН/РК, складеної відповідно до п. 198.5 ПКУ у разі здійснення операцій, визначених підпунктами «а» – «г» п. 198.5 ПКУ;
— ПН/РК, складеної відповідно до ст. 199 ПКУ;
— ПН, складеної відповідно до абз. 11 п. 201.4 ПКУ замість штрафу в розмірі від 10 до 50 % суми ПДВ, зазначеної в такій ПН/РК (в залежності від кількості днів прострочки) передбачено застосування штрафних санкцій в розмірі 2% обсягу постачання (без ПДВ), але не більше 1020 грн. (п. 1201.1 ПКУ).
Штрафні (фінансові) санкції (штрафи) застосовуються у розмірах, передбачених законом, чинним на день прийняття рішень щодо застосування таких штрафних (фінансових) санкцій (п. 11 підрозд. 10 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ).
Отже, якщо ПН/РК, складені на операції з постачання, що звільняються від оподаткування ПДВ або оподатковуються за нульовою ставкою, несвоєчасно зареєстровані в ЄРПН до 23.05.2020 р., то зазначені штрафні санкції не застосовуються.
Якщо несвоєчасна реєстрація в ЄРПН таких ПН/РК, а також ПН/РК, складених відповідно до п. 198.5 або ст. 199 ПКУ, та ПН, складених відповідно до абз. 11 п. 201.4 ПКУ, відбувається після 23.05.2020 р., то штрафні санкції застосовуються.
Водночас, з 1 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого КМУ на всій території України не будуть застосовуватися штрафні санкції за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН, граничний строк реєстрації яких припадає на період з 01.03.2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину (п. 521 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ).
За матеріалами ГУ ДПС у Запорізькій області

official site www.damplips.cc angry orchard.
Contact Form Powered By : XYZScripts.com
Связаться с нами
sms
phone
email
viber